Mladinci pričeli prvenstvo s točko v Mariboru, kadeti nesrečno izgubili

V soboto, sta kadetska in mladinska ekipa igrala 1. kolo, v 2. slovenski kadetski in mladinski nogometni ligi – vzhod, proti ekipi NK Maribor Tabor. Kadeti, ki so dobro začeli, so si priigrali kar nekaj lepih priložnosti, vendar žoga ni hotela v mrežo domačinov. Žal je obveljalo pravilo, kdor ne da, ga dobi in po številnih neuspelih poskusih naše ekipe, je to uspelo domačim, ki so dvakrat zadeli iz protinapadov.

Bolje je kazalo mladinski ekipi. Po nervoznem začetku, kjer je dominiral domačin, so mladinci vzpostavili ravnotežje in nekajkrat ogrozili domačega vratarja. Trenutek polčasa je bil, ko je Jure Kokol z lepim zadetkom iz 16 metrov popeljal Veržej v vodstvo. Naši mladinci so se srčno upirali vse do 80. minute, ko so domačini zadeli iz pol protinapada. Tekma bi lahko šla v eno ali drugo smer, a je obramba na čelu z našim vratarjem dobro posredovala, v zadnji minuti pa smo imeli “match” žogico, ko sta se naša dva igralca sama zašla pred domačim vratarjem, kateremu je uspelo preprečiti zmago naše ekipe.
Tako bo potrebno na prvo zmago počakati do tekme s Bistrico to nedeljo. Vabljeni.
#idemoverži